Ortodontická a stomatologická ambulancia

Dental-Štúdio je privátna čeľustno-ortopedická a stomatologická ambulancia. Svoju činnosť zahájila v októbri 1994 v Trenčíne, od roku 2011 pôsobí v Trenčianskych Stankovciach.
Odborné výkony sa realizujú v dvoch samostatných ambulanciach, disponujeme rontgenologickým pracoviskom a vlastným zubným a ortodontickým laboratoriom.

Ortodoncia – Zubné strojčeky

Čeľustná ortopédia (ortodoncia) je stomatologický odbor, ktorý sa zaoberá prevenciou, diagnostikou, liečbou odchylných polôh zubov a chybných medzičeľustných vzťahov u detí, dospievajúcich a dospelých pacientov.
V našej ambulancii používame:
-Fixné aparáty (strojček pevne nalepený na zuboch): Sú pevne nalepené na zuboch a umožňujú úplne kontrolovaný pohyb vo všetkých smeroch.
-Snímateľné aparáty: Pacient si ich vkladá a vyberá z úst. Doba nosenia závisí od typu aparátu a odchýlky chrupu. V súčasnosti sa používajú menej ako v minulosti, keď neboli k dispozícii fixné aparáty.

Stomatológia – Protetické práce

Stomatológia je základný a kľúčový odbor v zubnom lekárstve. Jeho úlohou je udržať Vaše vlastné zuby živé a zdravé. Medzi základné služby stomatológie patrí ošetrenie zubného kazu, endodontické ošetrenie, parodontológia a pečatenie detských zubov.
Protetické práce alebo zubné náhrady predstavujú riešenia, ktoré dokážu nahradiť chýbajúce zuby. Ich úlohou je nahradiť zub nie len vizuálne, ale aj funkčne. Využívajú sa vtedy, ak už nie je žiadna možnosť zachrániť poškodený či inak problematický zub, prípadne ak zub už v zuboradí chýba.
Všetky zubné náhrady sa vyhotovujú individuálne a presne na mieru pacientovi tak, aby dokonale vyhovovali klientovi a vyplnili potrebný priestor. Výsledok je preto nielen estetický, ale aj praktický a funkčný. U nás využívame kvalitné materiály, ktoré zaručujú dlhú životnosť. U nás sa špecializujeme na korunky, zubné mostíky a snímateľné náhrady zubov.

Dentálna hygiena

U nás Vám odstránime zo zubov škvrny a zubný kameň, vyleštíme ich, a naučíme Vás sa o Vaše zuby starať ako profesionál.

Röntgenologické Pracovisko

Intra-orálne RTG
Vyšetrenie sa realizuje v našom Dental-štúdiu priamo v priestoroch ambulancii digitálnym prístrojom Satelec X-mind. Rtg dávka je redukovaná až 10-násobne oproti bežným rtg prístrojom.

OPG (panoramatický RTG ortopantomogram)
Vyšetrenie sa realizuje v samostatných priestoroch rtg pracoviska pomocou plne digitálneho prístroja PLANMECA PROMAX. Máme okamžitú možnosť prezrieť a zhodnotiť snímky na monitoroch počítačov. Digitalizácia umožňuje komunikáciu s inými odbornými pracoviskami. Snímky môžeme posielať aj na CD nosičoch.

Tele RTG (diaľkový, profilový RTG hlavy)
Vyšetrenie dôležité pre presné stanovenie liečby v ortodoncii.

RTG snímky zhotovujeme aj pre iné zubné ambulancie na počkanie bez objednávania denne od 7,30 do 15,00 hod. Zasielame ich na CD nosiči, vytlačíme alebo odošleme elektronicky na e-mailovú adresu.

Bielenie zubov

Splnenie sna o dokonale bielom úsmeve
Ambulantné bielenie Beyond – bielenie prebieha výlučne v ambulancii

  • Po aplikácii ochrannej bariéry medzi zuby a na ďasná bielime zuby špeciálnym bieliacim gélom
  • Možnosť doplniť ešte inými formami bielenia pre maximálny výsledok
  • Okamžitý výsledok je zdravý, žiarivý a belší úsmev
  • Nočné bielenie – bezpečné, spoľahlivé a bielenie s predvídateľnými výsledkami
  • V našej zubnej technike Vám zhotovíme na mieru nosiče. Bieliacim gélom naplnený nosič si nasadíte podľa inštrukcií na vyčistený chrup cca 5-10x

TIP:
Bielenie doplňte bieliacou pastou OPALESCENCE originál alebo OPALESCENCE sensitivity relief

  • Odstraňuje povrchové škvrny
  • Bezpečná pre každodenné, dlhodobé používanie
  • Vhodná pre celú rodinu, posilňuje sklovinu
  • Xylitol pomáha znižovať riziko zubného kazu
  • Vhodná aj pre nebielené zuby, pri pravidelnom používaní zosvetlí zuby o dva odtiene za mesiac

Ortodontické a zubné laboratórium

V iných ambulanciách to nebýva zvykom, ale v Dental-štúdiu disponujeme vlastným laboratóriom, kde pre Vás zhotovujeme fixné a snímateľné práce, na mieru, rovnako aj zubné strojčeky a nosnice na bielenie.